Sivilcelere Hangi Vitaminler İyi Gelir? Sivilceler ve Vitaminler

Ana sayfa » sağlık » Sivilcelere Hangi Vitaminler İyi Gelir? Sivilceler ve Vitaminler

Pek çok insanın sorunu olmakla birlikte en küçüğü bile büyük can sıkıntısına neden olan sivilcelere hangi vitaminler iyi gelir? Her yöntemin denenmesine rağmen sivilcelerden kurtulmak ne yazık ki mümkün olamayabiliyor. Ancak ilaç ya da kozmetik ürünlerini kullanmadan önce yaşam tarzı ve beslenme alışkanlığına dikkat etmekte fayda var. Asıl mesele sivilceler çıktıktan sonra onlarla savaşmak değil, çıkmalarını engellemek. Peki bunu nasıl yapabiliriz?

Bazı sağlık sorunları nedeniyle de sivilceler çıkabilir. Bu durumda en doğrusu bir uzmana başvurarak onun gösterdiği yolu izlemektir elbette. Ancak sivilce stres, yanlış beslenme gibi faktörler nedeniyle de çıkabilir. O nedenle ne yiyeceğimize doğru karar vermekte fayda var.

Sivilcelere hangi vitaminler iyi gelir bir bakalım;

sivilcelere hangi vitaminA Vitamini: A vitamini cildi besleyici ve hücre yenileyici etkisiyle biliniyor. En iyi A vitamini kaynakları süt, yumurtanın sarısı ve yeşil yapraklılar

E Vitamini: Pek çok cilt bakım ürününün içinde görebileceğimiz E vitamini önemli bir antioksidan. Fındık, badem, zeytinyağı ve yeşil yapraklı sebzeler önemli e vitamini kaynağı besinler

Bu vitaminler dışında C vitamini de sivilce problemi olanlara öneriliyor. Ancak en önemlisi çinko. Zira uzmanlar sivilce probleminin en çok vücuttaki çinko eksikliğinden kaynaklandığını belirtiyor. Çinko ihtiyacını karşılayabilecek en önemli besin ise midye.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.