Quadcopter nedir? Nasıl yapılır?

Ana sayfa » teknoloji » Quadcopter nedir? Nasıl yapılır?

Quadcopter nedir? Quadcopter 4 kanatlı havada uçabilme yeteneğine sahip bir tür helikopter modelidir. Bu helikopterlerin 6 kanatlı versiyonları da mevcuttur. Uçuş olarak helikoptere benzetilebilir. Şu anlık sadece hobi ve filmlerde bazı sahneleri çekmek için kullanılan bir araçtır.

Genellikle 4 kanatlı versiyonu kullanılan Quadcopter yüksek kapasitede yük taşıyabilir ve genellikle üzerine kamera konularak bazı özel film sahnelerinin çekilmesinde yardımcı olur.

Quadcopter’ı evde yapabileceğiniz gibi 1.000 TL’den başlayan fiyatlarla satın da alabilirsiniz. Hobi işi olarak görülen Quadcopter uçurması kolay ancak çeşitli manevralar yapabilmek ve rüzgara karşı koymak için bir el beceresi gerektirir. Yine de kontrol açısından helikopter ve uçaktan daha basit kontrollere sahiptir. Güvenli bir Quadcopter’i çoçuğunuzun uçurmasını bile sağlayabilirsiniz.

Eğer bu işi hobi olarak yapmayı düşünüyorsanız Quadcopter satın almak yerine parçalarını satın almanızı öneririz. Diğer helikopter ve uçaklara göre yapımı çok daha kolay olan Quadcopter’i kendiniz yaparak istediğiniz şekilde kişiselleştirebilir ve Quadcopter hakkında biraz daha fazla bilgi sahibi olmuş olursunuz. İyi uçuşlar…

“Quadcopter nedir? Nasıl yapılır?” ile ilgili 1 yorum yapılmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.