Piranaların Özellikleri Nelerdir?

Ana sayfa » hayvanlar alemi » Piranaların Özellikleri Nelerdir?

Güney Amerika’daki ırmak ve göllerde yaşayan piranalar küçük olsa da tehlikeli balıklardır. Pirana, Portekizce’de balık ve diş sözcüklerinden gelir. dişleri çok keskindir ve etçil bir balıktır. dişlerinin keskin olduğu kadar çeneleri de çok güçlüdür. bir de işitme duyuları çok gelişmiştir. karınları aç iken son derece tehlikeli ve saldırgan olurlar.

piranaların bazıları gri, bazıları siyah renklidir. piranalar arasında en tehlikelisi ise Amazon ırmağında yaşayan kırmızı karınlı piranalardır.

pirana

piranalar tek başına değil kalabalık gruplar halinde avlanırlar. iri bir canlıya saldırdıklarında hep birlikte ziyafet çekerler. ancak genelde çok iri hayvanlara saldırmazlar. tıpkı köpekbalıkları gibi piranalar için de kan kokusu cezbedicidir.

piranalar çok da acımasız sayılmazlar. tarihte piranaların insan öldürdüğü görülmemiştir. ayrıca çoğu zaman yeni bir saldırıda bulunmak yerine bir saldırıdan arta kalan parçaları yemeyi tercih ederler.

“Piranaların Özellikleri Nelerdir?” ile ilgili 12 yorum yapılmış.

 • ayla Demiş ki:

  tam anlayamadım pirananın kaç dişi var

 • ayla Demiş ki:

  pirana denizlerde varmı

 • emir Demiş ki:

  anam birde uçan pirana varmış kızlar dikkat ppppppppppppppuuuuuuuuuuuhhhhhhhhaaaaaaaaaaaahhhhaha

 • aslan Demiş ki:

  dikkat edin !!!!!
  ormanda sakın kaybolmayın çünkü aslanlar sizi kapabilirler……bybyyyyyyy

 • pirana avcısı Demiş ki:

  havuza girerken dikkat edin kızlar piranalar her an her yerde olabilirler.

 • nursena Demiş ki:

  mayyakmısın evde pirana beslenirmi ? onun parmağı koparken sen ‘kurtuldum ‘ diyorsun

 • Anonim Demiş ki:

  arkadaşlar benimde 5 tane piranam var hepsini farklı akvaryumlarda bakıyorum ilk aldığımda aynı yere koymuştum ama birtanesi birini yedi ve 5tane kaldı aslında 6taneydi gerçekten çok tehlikeli hayvanlar yemlerini özel bir çubukla veriyordum ama biri yemini verirken çubuğu yedi dehşet verici bir sahneydi bi günde biri bize misafirliğe gelmişti(en gıcık olduğum arkadaşımın kız kardeşi) oyuncak bir barbisi vardı akvaryumun içine barbiyi soktu ve de benim en büyük piranamın bulunduğu akvaryuma sokmuştu ne şans ama barbi paramparça oldu tabiki salak arkadaşım barbiyi almak amaçşlı akvaryuma elini soktu çünkü piranam barbiyi yakalamak için hiç kıpırdamadan bekliyordu piranam eli görünce saldırdı ve arkadaşımınişaret parmağını ıssırdı hemen acile gittiler bende onlardan kurtuldum artık uzunca bir süre bizim evimize gelmezler hahayy!!!!!!

 • TUBA Demiş ki:

  bunu bilemeyecek ne var…
  git internetten bak herkesten cvp bekleme :

 • TUBA Demiş ki:

  piranaların 352 tane dişi vardır

 • Ceren. Demiş ki:

  Piranaların kaç dişi vardır?? Acil cevap bekliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.