Ornitorenk Nedir? Nasıl Bir Hayvandır?

Ana sayfa » hayvanlar alemi » Ornitorenk Nedir? Nasıl Bir Hayvandır?

Ornitorenk çok ilginç bir hayvandır. çünkü memeli olmalarına ve yavrularını emzirmelerine rağmen doğurmaz yumurtlarlar. Ornitorenkler Tasmanya ile Avustralya’da yaşarlar. yaşam alanları göl ve akarsulardır. suda avlanır ve suyun kıyısına açtıkları deliklerde dinlenirler.

sevimli ve sıcakkanlıdırlar. tokluk hisleri yok gibidir, yani sürekli bir şeyler yeme ihtiyacı hissederler. böcek, solucan, balık, kurbağa ile beslenirler.

ortitorenk nedir

ülkemizde yaşamadıkları için bize yabancı olan ornitorenkin suyun altında yiyecek ararken gözleri ve kulakları kapalıdır. onlar suyun altında göremezler ve duyamazlar. yiyeceklerini ise ördek gagasına benzeyen kocaman hassas burunlarıyla bulurlar. koku duyuları oldukça gelişmiştir.

ornitorenklere şöyle bir baktığınızda sanki birkaç hayvanın farklı bölgelerinin bir araya gelmesiyle oluşmuş bir hayvana benzer. gagası ve ayakları ördeğe benzer, kuyruğu sincap kuyruğuna benzer.

“Ornitorenk Nedir? Nasıl Bir Hayvandır?” ile ilgili 37 yorum yapılmış.

  • Sanane Demiş ki:

    ornitorenk mi size kısaca anlatayım ornitorenk lerin her yıl arka ayaklarında bir sıvı oluşur bu da zehirdir pek fazla birşey yapmazlar hatta hiç birşey yapmazlar bu hayvan kuş gibi yumurtlar köpekler gibi emzirir maymunlar gibi yavrularını kucaklarında taşır ayrıca dünyada sadece 10 yetişkin ornitorenk vardır ve 9 u avusturalyada yani doğdukları yerde 1 ri ise güney amaerika da yaşar ve ortalama 20 yıl yaşarlar bunları nereden mi biliyorum dünyadaki 11.inci ornitorenk bende evet doğru 15 yıldır beraber takılıyoruz o benim en iyi dostum adı kantar ve şuan yanımda şöyle bi ses çıkarıyo gıgıgıgıgıgggggggggııııııııır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.