LG G3 Oyun Performansı Nasıl?

LG’nin G serisinde en son çıkardığı telefon olan G3 Quad HD ekranıyla Android akıllı telefonlar arasında bir ilk olarak yerini almıştı. Ancak herkesin aklında bir soru vardı.O da telefonun ekran çözünürlüğü Quad HD olduğu için oyun performasında telefonun nasıl etkileneceğiydi .

LG yetkilileri Quad HD ekranın telefonun oyun performansını etkilemeyeceğini söylemişti. Yaptıkları açıklamada telefonda uygulama veya oyun çalıştığında telefon otomatik olarak Full HD gösterime girdiği söylendi. Ancak kafasında hala soru işareti olan okuyucularımız için biz LG G3’ün oyun performasını test ettik. Test için yüksek boyutlu ve kaliteli grafiklere sahip olan 3 oyun seçtik. Bu oyunlar; GTA:San Andreas, BB Racing, Crayz Taxi.

Sırasıyla oyunları incelediğimizde yaklaşık 2,30gb’lık boyuta sahip olan GTA:San Andreas oyunu LG G3 telefonunda oynarken herhangi bir kasma ve uyumsuzluk sorunu yaşatmıyor. Ancak aynı ifadeleri BB Racing ve Crayz Taxi için kullanmak biraz zor. Bu iki oyun açısından bizi biraz hayal kırıklığına uğratan LG G3 bu iki oyunda kasılmalar ve ani ısınmalar yaşayabiliyor. Özellikle Crayz Taxi oyunu kasılmalardan dolayı düzgün oynanamıyor. Böylesine güçlü bir işlemciye ve kaliteye sahip olması nedeniyle G3’ün oyun performansı çok daha iyi olabilirdi diye düşünüyoruz.

Yorum Yap