Cilt Gençleştiren Antioksidanlar Hangileridir?

Ana sayfa » sağlık » Cilt Gençleştiren Antioksidanlar Hangileridir?

İlerleyen yaş nedeniyle yaşlanmayı ve cildin deforme olmasını engellemek belki mümkün değil ancak daha sağlıklı ve düzgün bir cilde sahip olmak elbette mümkün. Cilt Gençleştiren Antioksidanlar neler sorusunun cevabını bilmek, bunun için de yazımızı okumak yeterli :)

Doğanın kanununa karşı gelemeyiz. Hücrelerimizi tamamen kontrol altına alamayız. Ancak yaşam kalitemizi belirlemek bizim ellerimizde. Düzenli uyku, stresten uzak bir yaşam, dengeli beslenme sağlıklı bir yaşam için en önemli faktörler. Bu da sağlıklı, genç bir cilde sahip olmak demek.

En önemli cilt dostu vitaminler A ve E vitaminleri. Ancak bunlarla sınırlı değil. A ve E vitamini içeren ve diğer antioksidan etkili yiyecekler ya da başka deyişle Cilt Gençleştiren antioksidanlar şöyle;

cilt genclestiren antioksidanlar

-Ay çekirdeği,

-havuç,

-soğan, sarımsak,

-kereviz,

-çilek,

-domates,

-karpuz,

-süt,

-badem,

-kırmızı et, tavuk eti,

-brokoli,

-enginar,

-roka, tere,

-zerdeçal,

-karanfil…

Bu saydıklarımız güçlü antioksidanlar. Doğru, dengeli ve bilinçli olarak tüketildiğinde cilde inanılmaz faydası olan yiyecekler. Tabi genç ve sağlıklı bir cilt için bunun dışında dikkat edilmesi gereken başka faktörler de var. Örneğin günde en az 8 bardak su tüketilmeli, güneş ışınlarına doğrudan uzun süre maruz kalınmamalı, stresten uzak durulmalı ve elbette kötü alışkanlıklardan uzak durulmalı.

Tüm bunlar uygulandığında sadece genç bir cilde değil, sağlıklı bir bünyeye de sahip olmak hiç de zor değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.