Başak Burcunun Diğer Burçlarla İlişki ve Evlilik Analizi

Ana sayfa » astroloji » Başak Burcunun Diğer Burçlarla İlişki ve Evlilik Analizi

Başak-Koç: Başak, Koç’un cesur ve girişken tavırlarından etkilenir. Fakat Başak’ın aşırı derecede tedbirli bir yapıya sahip olması Koç’un renkli kişiliğine gölge düşürebilir. İletişim kurmakta genellikle zorlanırlar. Çünkü Başak konuşmak, Koç ise eylem yapmak ister. Tartışmaları sevişmelerinden daha ihtiraslıdır. Koç, Başak’ı çekingen bulur. Başak da Koç’un düşüncesiz ve vahşi olduğunu düşünür. Koç, hareketli ve canlı bir sosyal hayat yaşamayı tercih eder. Başak ise entelektüel arkadaşlarıyla sakin bir hayat yaşamayı seçer. Evlilikleri aşk evliliğinden ziyade mantık evliliğidir.

Başak-Boğa: başak analitik bir yapıya sahipken Boğa daha duygusaldır. Boğa’nın ihtiraslı yapısı Başak’ı çeker. Toprak burcu oldukları için birçok ortak noktaları bulunur. İkisinin de pratik ve alçakgönüllü yapıları vardır. Birbirlerini mutlu etmeye çalışan kişilerdir. Güvenli ve sağlam bir gelecek için çabalarlar. Fakat bunu gerçekleştirebilmeleri için her dakika iş düşünmekten vazgeçmeleri gerekir. Çünkü ikisi de yeterli ilgiyi görmediklerinde negatif enerji verirler. İkisi de evcimendir ve paraya düşkündür. Bu konuda bir sorun yaşamazlar. Tüm bunlar mutlu bir evlilik yaşamalarını sağlar.

Başak-İkizler: entelektüel fikirlere düşkünlükleri birbirlerine yakınlaşmalarına neden olur. sürekli faaliyet halinde olan zihinleri vardır. Fakat birbirlerine uyumları burada biter. İkizlerin aşka fazlaca düşkünlüğü Başak’a sıkıcı gelebilir. İkizler, Başak’ı tutucu olarak nitelendirebilir. Başak da İkizleri sorumsuz ve olgunlaşmamış bulur. İkizlerin özgürlüğe ihtiyacı vardır. Başak buna saygı göstermeli ve ona hükmetmeye çalışmamalıdır. Evliliği çıkmaza sürüklememek için Başak İkizlerin uçarı fikirlerini hiç anlamadan eleştirmemeli ve bazı küstah davranışlarından dolayı şikayet etmemelidir. Ayrıca ilişkilerinde zihinsel uyarıyı canlı tutmalıdırlar.

Başak-Yengeç: birbirlerinin derinde kalmış duygularını ortaya çıkarmayı becerdikleri için canlı bir ilişki sürerler. Yengeçin çok güçlü bir yapıya sahip olmaması Başak için uygundur. Şefkatli ve duygusal yengeç, Başak’ın kendini güvende hissetmesini sağlar. Yengeç’in gösterdiği ilgi Başak’ın hoşuna gider. İkisi de paraya ve ev hayatına düşkündür. Yengeç’in bağlılığı, Başak’ın korumacılığıyla bağdaşır. Birlikteliklerinde yaşanacak tek sorun ikisinin de aşırı derecede eleştirici olmasıdır. Bunun dışında uyumludurlar. Başak, yengeç’in ailesel sevgisinden zevk almaya çalışmalıdır.

Başak-Aslan: Başak’ın pasif ve çekingen kişiliği sürekli aktif olmak isteyen Aslan’ı sinirlendirir ve bu tartışmalara yol açabilir. Para konusunda zıt düşüncelere sahiptirler. Aslan müsrifken Başak da aksine çok tutumludur. Aslan’ın güçlü olması ve güveni Başak’ın yeteneklerini ve kabiliyetlerini en üst seviyeye çıkarmaya yardımcı olacaktır. Bunun için Başak’ın yapması gereken tek şey Aslan’ı yerinde ve zamanında övmektir. Başak her şeyde kötü ya da bozuk taraf aramamalı ve neşeli ve akıllı olan Aslan’ın kendisine sunabileceklerinden zevk almaya bakmalıdır. Uyumlu bir evlilik için bu şarttır.

Başak-Başak: bu iki mükemmeliyetçi insan birbirinde kusur bulmaya çalışmadıkları sürece ortada pek sorun yoktur en azından birbirlerinin gereksiz nevrozlarını bilirler. Hatta belki de beraberce onlara gülmeyi bile başarırlar. Birbirleri için çok uyumludurlar. Sorumlu, hassas, akıllı insanlardır. Sevgiyi ciddiye alırlar. Birbirlerini hiç sıkmazlar. Hayatta seksten daha önemli şeylerin olduğunun bilincindedirler. İlişkide kimin lider olacağı konusunda ufak tefek tartışmalar olsa da bu uyumlu çift onun da üstesinden gelecektir. Her şekilde çok mutlu ve huzurlu bir evlilikleri olur.

Başak-Terazi: Terazi Başak için hafif ve yüzeysel olabilir. Terazi para harcamayı, partilere gitmeyi ve ilgi odağı olmayı çok sever. Başak da bu durumu o kadar ciddileştirir ki Terazi’nin güvensiz hissetmesine neden olur. hatta kendisini sevmediğini sanıp başka alternatifler arama yoluna gidebilir. Beraberliklerinde büyük bir sorun çıkmaması için Başak Teraziyi biraz serbest bırakmalıdır. İş konusunda her ikisi de mantıklı hareket eder. Terazi Başak’ın sürekli çalışmak yerine sosyal bir hayata da ihtiyacı olduğunu düşünür ve bu konuda haklıdır. Terazi kararsız bir burç olduğundan ilişkide kararları vermesi gereken taraf Başak’tır.

Başak-Akrep: ikisi de her şeyi farklı şekilde analiz eder fakat istediklerini elde etmek konusunda harikadırlar. Bir akrep insanının gücü asla küçümsenmemelidir. Duygusal olan Akrep, Başak’ın fiziksel anlamda daha önce hiç tatmadığı bir biçimde şehvetli olmasını sağlayabilir. Aslan’ın evliliğine bağlı ve sadık bir insan olması Başak’ın sevildiğini hissetmesini sağlar. Başak mantıklı ve entelektüeldir. Aslan ise yaratıcı ve vizyonu geniş bir insandır. Bu özellikleri iyi geçinmelerini sağlar. Evliliklerinde bazı sorunlar çıksa da Başak’ın uzlaşmacı yönü, Aslan’ın kendisine itaat etmesini sağlar.

Başak-Yay: bu iki burç, ağustos böceği ile karınca gibidir. Yayın özgür ruhu çalışkan başakla hiçbir şekilde uyuşmaz. Yay para harcamayı ve günü gününe yaşamayı severken Başak güvenli bir gelecek için çalışır. Bunun yanında ikisi de entelektüel bir yapıya sahiptir. Yay gösterişli ve savurganken başak aksine sade ve düzenli bir hayat sürer. Olumlu, özgür ve rahat olan yay olumsuz ruh halinde olan Başak için çok büyük bir artı puandır. Başak mutlu bir evlilik sürdürmek istiyorsa çok eleştirici olmamalı ve yaya bazı konularda esneklik tanımalıdır.

Başak-Oğlak: uyumlu bir çifttir. Oğlakın azmi ve başarıya ulaşma çabası perfeksiyonist bir kişiliğe sahip olan Başak için idealdir. İkisi de çalışkan ve disiplinlidir. Belli bir amaç uğruna çalışırlar. Fakat mutluluğu yakalayabilmeleri için hayatta maddi başarılara ulaşmaktan çok daha önemli şeylerin olduğunun farkına varmaları gerekir. İlişkilerini problemsiz yürütebilmeleri için işlerinden biraz zaman ayırıp birbirleriyle ilgilenseler iyi olur. bunun dışında birbirlerini mutlu etmek için çalışırlar. İkisi de saygı ve sadakat bekler.

Başak-Kova: ikisi de rasyonel ve entelektüeldir. Aşka bakış açıları da benzer. Her zaman anlaşamasalar da dünyadaki her şey hakkında konuşmaktan zevk alırlar. Fakat ortak noktaları ne yazık ki burada biter. Maceraperest bir ruha sahip olan Kova, Başak’ı biraz soğuk bulur. Başak duygusal açıdan tedbirli davranır, buna karşın Kova bulutların üzerinde gezer. Kova diğer insanlarla, olaylarla yani tüm dünyayla ilgilenir. Buna karşın Başak daha çok kişisel başarı ve güvenlik peşindedir. İkisi de sabit fikirli burçlar olduklarından mutlu bir evlilik için birçok şeyden ödün vermeleri gerekir.

Başak-Balık: bu ilişki gerçek ve gerçek dışının birleşimidir. İkisi de insanları sever. Başak’a göre aşk, güven ve mantığı da beraberinde getirmelidir. Balık ise aşkın rüzgar gibi geçtiğini düşünür. Başak duygusal ve aşka aşık olan Balık’ı ilginç bulur. Balık da Başak’ın analitik olmasını ve açık sözlülüğünü beğenir. Balıkın savurganlığı gizemli ve hayalperest olması ilişkide sorunlar yaratabilir. Çünkü Başak pratik ve düzenli bir insandır. Bu ikilinin birbirini tamamlayıcı yönleri de vardır. Başak insanlara yararlı tavsiyeler sunarken Balık da Başak’a daha fazla hayal kurmayı öğretir.

“Başak Burcunun Diğer Burçlarla İlişki ve Evlilik Analizi” ile ilgili 15 yorum yapılmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.