Aslanpençesi Çayının Faydaları Nelerdir?

Ana sayfa » sağlık » Aslanpençesi Çayının Faydaları Nelerdir?

ilkçağlarda insanlar hemen hemen bütün rahatsızlık ve hastalıkların çaresini doğadan bulurlardı. o zamanlarda tabiat ana insanların en iyi doktoruydu. bir çok hastalığın çaresi doğada hazır bulunan, kendiliğinden yetişen bitkilerden bulunurdu. işte aslanpençesi bitkisi de bunlardan biridir. doğanın bize sunduğu nimetlerden biri de aslanpençesi bitkisidir. özellikle kadınlar için önemli faydaları vardır. tohumu kaynatılıp çay gibi demlendiğinde önemli faydalar sunmaktadır. aslanpençesi çayının faydalarına geçmeden önce bir uyarıda bulunmakta fayda var; hamile kadınların her bitki çayını bilinçsizce içmesi sakıncalıdır. bazı bitki çayları vardır ki -aslanpençesi çayı bunlardan biridir- hamilelikte bazı sakıncalar doğurabilir. o nedenle doktor önerisi ya da onayı olmadan bitki çaylarının aşırı tüketilmemesinde fayda var. ayrıca demir eksikliği olanlar ve kan pıhtılaşmasını önleyici ilaç kullananların aslanpençesinden uzak durması gerekiyor.

aslanpencesi cayiaslanpençesi çayı özellikle kadınlar için faydalı demiştik. çünkü adet düzensizliğine iyi gelir, vajinal akıntılara iyi gelir, menopoz döneminde yaşanan şikayetleri hafifletir, adet sancılarını hafifletir.

böbrek ve prostatın çalışmasını düzenler

yaraları hızla iyileştirir.

kanamayı durdurur

anne sütünü arttırır

kalbi güçlendirir

vücutta yağ birikmesini engeller

idrar söktürür

uykuyu düzenler

baş ağrılarını kese

meme, prostat ve rahim kanserini önler

“Aslanpençesi Çayının Faydaları Nelerdir?” ile ilgili 1 yorum yapılmış.

  • yagmurdamla Demiş ki:

    Lh 12.41
    Prolaktin 40.10
    Birbucuk yillik evliyim. Evliligimin on birinci ayinda dusuk yaptim. Tekrar gebelik istiyoruz bu sonuclara istinaden doktorumuz tedavi uygulamaktansa normal yolla olasini beklemek istedi. Yukaridaki sonuclara gore gebe kalabilirmiyom

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.