Asena Kimdir? Asena Hakkında Bilgi

Ana sayfa » biyografi » Asena Kimdir? Asena Hakkında Bilgi

Asena hakkında söylenecek ilk şey, Türkiye’de oryantal dansa yeni bir boyut kazandırmış olmasıdır.  Asena, 1977 İstanbul doğumlu. Türkiye onu Asena ismiyle tanıyor ancak Asena’nın gerçek ismi Onur Çakmak. Asena isminin sadece sahne adı olarak kalmasını istememiş, mahkeme kararıyla Asena ismini kimliğine yazdırmıştır.

Aslen Rizeli olan Asena İlkokul eğitimini Almanya’da aldı. Henüz üç aylıkken annesi tarafından terk edilince babaannesi tarafından büyütüldü. Lise ve üniversite eğitimini İstanbul’da tamamladı. Asena, Marmara Üniversitesi Turizm ve Otelcilik mezunudur.

asena

asena

1995 yılından itibaren şöhret basamaklarını hızla tırmanan Asena’nın tüm Türkiye’de tanınan bir dansçı olması İbrahim Tatlıses’in şov programıyla gerçekleşti. Uzun süre İbrahim Tatlıses’in sunduğu şov programında oryantal dansçı olarak sahneye çıkan Asena bu programdan sonra televizyonlarda görünmeye devam etti. Aynı zamanda şarkıcılığa soyunan Asena, bu alanda 2 single yaptıktan sonra 2011 yılında bir de albüm çıkardı.

Dansçı kimliğinin yanı sıra aynı zamanda kick box lisansına sahip olan Asena televizyonlarda çeşitli programlarda yer almaya devam etti. 2005 yılında Benimle Dans Eder misin? isimli yarışma programında jüri üyesi, 2007 yılında Buzda Dans isimli yarışma programında yarışmacı olarak yer aldı. 2011 yılında ise yine Acun Medyanın yapımcılığını üstlendiği Survivor adlı yarışmaya katıldı. 2012 yılında ise Benzemez Kimse Sana isimli yarışmada, 2013’te ise Ben Burdan Atlarım isimli yarışmada yer aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.