Andızotu Nedir? Andızotunun Faydaları Nelerdir?

Ana sayfa » sağlık » Andızotu Nedir? Andızotunun Faydaları Nelerdir?

Andız otu uzun, geniş ve yumuşak yapraklara sahip bir çeşit bitkidir. sarı çiçekleriyle güzel bir görünüme sahip olan andızotunun güçlü ve keskin bir kokusu vardır. andızotunun marifeti sadece güzel bir görüntü ile güçlü bir koku değil elbette. insan sağlığına faydaları saymakla bitmiyor. özellikle son zamanlarda popüler hale gelen ve yaygın olarak tüketilmeye başlayan bitki çayları arasında ön sıralardan yerini almış durumda.

aktarlardan kolayca bulabileceğiniz andızotunu kaynatıp demleyerek bazı şikayetlerinizden kurtulabilirsiniz. mideniz rahatsız ise rahatlatabilir, öksürükten kurtulabilirsiniz. adaçayı gibi andızıotu da nezleye iyi gelir. göğsü yumuşatır, terletir ve rahatlatır.

andizotu faydalarieğer kendinizi daha enerjik ve dinç hissetmek istiyorsanız yine andızotu size göre. çünkü bu bitkiyi demleyip içtiğinizde vücudunuza kuvvet verir, , güçlendirici tonik etkisi yapar.

eski zamanlarda andızotunun vermee karşı kullanıldığı düşünülürse ne kadar etkili olduğu rahatlıkla tahmin edilebilir. bronşit, soğuk algınlığı, nefes darlığı, ülser gibi rahatsızlıklara iyi gelen andızotu harici olarak kullanıldığında egzamaya da iyi gelir. yara iyileştirici özelliği vardır.

andızotunun günde en fazla 3 fincan tüketmenizde fayda var. fazlası zarar. aşırı miktarda tüketildiğinde mide bulantısı, kusma, ishal gibi şikayetlere neden olur. günlük olarak kararında tüketin ve faydasını görün.

“Andızotu Nedir? Andızotunun Faydaları Nelerdir?” ile ilgili 3 yorum yapılmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.